• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

Kuidas valida keha- ja juuksehooldus tooteid?

 

Ilu on vaataja silmades kuid kõige ilusam on hoida enda keha ning vaim tervena. Järgmisena tutvume me lähemalt vanade ning uute ilusaladustega, mis lubavad tervendada nii keha kui ka vaimu.

 

Näohooldus

Nagu ikka, on esimeseks etapiks juua piisavas koguses vedeliku. Liiter, poolteist pärvas on ideaalne kogus, keha vajab vett et hoida rakke elus, et hoida kehas niiskust. Kui keha ei saa piisavalt vett võtab ta seda rakkudest ning selle tõttu muutub nahk kuivemaks, kuiv nahk aga vananeb kiiremini, näeb hallim ning ebatervislikum välja. Kõige lihtsam viis hoida enda nahk ning keha korras, on seda piisavalt niisutada nii veega kui ka õige kreemiga.

Valides endale sobiliku kreemi tuleb aga aru saada, mis tüüpi nahk teil on: kuiv, normaalne, rasune või kombineeritud.

 • Kuiv nahk vajab erilist hooldust ning tugevat niisutust nii seestpoolt kui ka väljaspoolt. Kuivale nahale sobivad kreemid mis sisaldavad hüaluroonhapet, teolima, aloe verat jms kuna kuival nahal puudub õiges koguses naturaalseid õlisid ning eelnimetatud ained aitavad nahal end tervendada. Samuti ei tohiks kuiva nahka ülearu kuivatada raskete puhastusvahenditega või toonikutega. Kerged, naturaalsed ning sügavalt niisutavad tooted sobivad kuivale nahale kõige paremini.

 • Normaalse nahaga inimesed ei pea midagi muud tegema kui jätkama sama moodi edasi.

 • Rasune nahk vajab samuti erilist hooldust kuna keha toodab liiga suures koguses õlisid. Tihti arvatakse, et rasusele nahale ei pea kreemi panema ning üleliigse õli eemaldamiseks tuleb kasutada tugevaid tooteid, mis panevad naha kipitama. Reaalselt tuleb aga rasust nahka õrnalt niisutada, teha õrnalt puhastavaid maske ning umbes kord nädalas nahka koorida. Soovitav on kasutada kreeme, mis ei ole liiga rasked ning õlised. Veebaasil näokreemid sobivad rasusele nahale väga hästi.

Rasune nahk võib olla aga märk veepuudusest rakkudes. Kuidas? Liialt kuiv nahk võib toota ülearuses koguses õli, et nahka niisutada. Tihti on selline probleem inimestel, kes kasutavad näohoolduses tugevaid vahendeid, mis puhastavad naha täielikult naturaalsetest õlidest.

Kuiva naha korral tuleb kasutada tooteid, mis on õrnad ning niisutavad ning kindlasti tuleks hoiduda toodetest, mis sisaldavad alkoholi ja on nahka kuivatavad.

 • Kombineeritud nahk on nii rasune kui ka kuiv, mistõttu on selle eest raske hoolt kanda kuna osa nahast tahetakse kuivatada ning teist osa niisutada. Nagu ka eelnevate nahatüüpide korral on soovitatud kasutada rahustavaid ning niisutavaid tooteid, mis ei ärrita nahka. Samuti on soovitav nahka kord nädalas koorida ning kasutada niisutavaid ning puhastavaid maske.

Igasuguse näonahaga on õigeks hooldamiseks vajalik õrn näopesuvaht või muu vahend, millega meik maha võtta. Järgmiseks võib kasutada toonikut (õrna, niisutavat – kuivatavad, alkoholiga toonikud teevad rohkem kahju kui kasu). Järgnevalt on aeg seeriumi jaoks ning peale seeriumit tuleb peale kanda veel näokreem. Kuna näokreem on raskem ning suuremate molekulidega, tuleb seda nahale kanda viimase etapina, et eelnevad tooted saaks kenasti nahka imenduda.

 

Juuksehooldus

Juuksed on inimestele väga tähtsad, me sätime enda juukseid, teeme soenguid ning värmine neid.
Juuksed puutuvad igapäeva elus kokku külma pakasega või kuivatava päikesega, tuulega ja õhu saastatusega. Terved juuksed vajavad hoolitsust. Mis juuksehooldus tarvikuid vajaksid sinu juuksed?

 • Juuste pesemine on vältimatu tegevus kuid seda ei soovitata teha iga päev, kuna iga pesemisega puhastatakse peanahk naturaalsetest õlidest, mis võib tekitada vastupidise reaktsiooni – nahk hakkab tootma üleliigselt õli, et ennast niisutatuna hoida.

Juukseid tihti kammides liigutatakse naturaalsed õlid pealaest juuste otsadeni, mis niisutab kogu juuksepikkust ning pikendab kahe peapesu vahelist aega.

 • Kuivad juuksed ei ole kellegi unistus, mistõttu on soovitav kasutada nii palsameid kui ka juuksemaske. On olemas ka väga niisutavaid ja juustele läiget andvaid juukseõlisi ja seeriumeid.

 • Kui vähegi võimalik, võiks lasta juustel vabalt õhu käes kuivada, mitte föönitades. Kuum fööniõhk kuivatab ning rikub juukseid. Kui aga ei ole aega juustel loomulikul teel kuivada, võiks kindlasti kasutada kuumakaitset ja hoida föön juutsest piisavalt kaugel.

 • Kõige lihtsamaks viisiks enda juuste eest hoolitsemiseks on aga nendega õrnalt läbi käimine. Kõvad patsikummid, klambrid, liiga tihti pesemine ja kuumtöötlemine ning ka kahjustavad ja valed juuksehooldusvahendid võivad rikkuda ning väsitada juukseid, mistõttu on pehmed patsikummid, sinu juustele sobivad kvaliteetsed šampoonid ja palsamid ja aegajalt juuksemaskide tegemine lisa jõu andmiseks juuste ilu ning tervise heaks parimad.