ÕIGE NÄOHOOLDUS SINU IGAPÄEVA RUTIINI

ÕIGE NÄOHOOLDUS SINU IGAPÄEVA RUTIINI

Enda eest hoolitsemine, nii seest kui väljast on meie igapäevane tegevus. Me toidame enda keha mitu korda päevas, me hoiame enda keha soojas, me õpime, loeme, vaatame filme, seriaalne ning me kanname hoolt enda naha eest. Naha eest hoolitsemine on tänapäeval väga tähtis nii meestele kui ka naistele. Maailm muutub ning sellega saab ainult kaasa minna. Kuna aga näohooldus on omaette teadus ning tihti ülekoormav ning segane siis siin harutame me veidi lahti nahahoolduse peamisi aspekte.

Nahahooldus

Järgnevalt vaatame me seitset erinevat etappi, moodust kuidas enda näonaha eest igapäevaselt hoolt kanda. 

1. ÕHTUNE MEIGIEEMALDUS – Kui päeva ajal on kasutatud meiki, mida on raske maha saada nagu veekindel lainer, mitu kihti jumestuskreemi jms siis tuleb esimesena oma nahk puhastada kõigest üleliigsest. 

Siinkohal võime me soovitada õli baasil või kreemjaid meigi eemaldamise vahendeid, mis eemaldavad kogu meigi. Lisaks saab valida maha pestava kui ka mitte mahapestava eemaldaja vahel. Mitte mahapestavad meigieemaldajad on tavaliselt mitsellaarveed, mahapestavad aga näovahud ning geelid. 

2. NAHAPUHASTUS – Järgmiseks sammuks on naha puhastamine. Meigi puudumisel tuleb alustada sellest etapist. 

See on kõige olulisem etapp nahahoolduses kuna see puhastab naha ning laseb sellel vabalt hingata. Lisaks, kasutades tooteid, mis on teie nahaga sobilikud (tundlik, kuiv, rasune, vananev, noor nahk) saab nahk lisavitamiine ning jõudu, et ennast ravida ning parandada. Valikus on nii probleemsele nahale sobivad tooted, õrnale, tundlikule nahale jms. 

Siinkohal võib kasutada ükskõik milliseid tooteid, kõik puhastavad näopesuvahendid sobivad siia: vahudgeelid, kreemid, näopiimad jms. Leidmaks endale sobilikku vahendit on soovitav proovida ning katsetada erinevate toodetega kuna iga nahk on erinev. 

Hommikul võib näonaha pesemise asemel seda vaid veega loputada. Väga rasuse naha korral võib ka õrna näopesuvahuga naha puhtaks pesta. Üldiselt aga ei ole hommikul vaja enda nahka vahenditega pesta kuna liigne näopesu kuivatab naha ära ning tõmbab nahast välja mineraalid ning vitamiinid. 

3. TOONIK – toonikud on vedelikud, mis sisaldavad aineid, mis õrnalt niisutavad või ravivad nahka. 

Toonik kantakse nahale enne niisutamist kuna see valmistab naha niisutamiseks ette. Toonikut võib nahale kanda nii vatipadjaga kui ka seda kätega nahale patsutades. 

4. NIISUTUS – Samm, mida ei tohiks vahele jätta mitte keegi, isegi mitte rasuse nahaga korral. Niisutamine on tervisliku naha aluseks, nagu vee joominegi. 

Nagu kõige muuga on ka siinkohal väga palju erinevaid kreeme ning geele. Üldiselt sobivad geelid rasusemale nahale ning kreemid normaalsele või kuivale nahale. Hommikul on soovitav kasutada päevakreemi kuna see sisaldab ka üldiselt päikesekaitset. Öösel aga võib kasutada öökreemi, mis on päevakreemiga võrreldes toitvam, niisutavam ning raskem. 

Niisutuse alla saab panna ka erinevad õlid, näomaskid ning seerumid.

  • Õlid on väga niisutavad ning mugavad, mida võib kasutada nii hommikul kui ka õhtul. Õli tuleb nahale panna enne kreemi. 
  • Näomaske on soovitav kasutada aga paar korda nädalas või vastavalt vajadusele. Näomaskid võivad olla nii niisutavad kui ka puhastavad, vastavalt enda nahale tuleb valida sobilik mask. 
  • Seerumid on aga paljude inimeste lemmikud vahendit kuna nad sisaldavad suurtes kogustes niisutavaid, kortsudevastaseid, nahka puhastavaid ja muid häid aineid. Kui valida kas kasutada seerumit või mitte on alati soovitav seda teha kuna õige seerumiga on tulemust näha peaaegu kohe. Seerumit tuleb nahale kanda peale naha pesemist. Seerumi peale kantakse aga kreem. 

Kokkuvõttes on ilumaailm väga lai ning mitmekesine. Otsides aga sobivaid vahendeid tuleb esimesena kindlaks teha, milline nahk teil on ning mida te soovite sellega teha. Kuiva nahka tuleb niisutada ning pakkuda talle erinevate vitamiinidega ning taimedega tooteid. Vananevale nahale tuleb sammuti pakkuda niisutust ning spetsiaalseid kreeme. Üldine näohooldus on kolm sammu – pesemine, toonik, kreem. Lisades sinna vahele erinevaid tooteid, on võimalik ka näohooldus teha seitsme sammuliseks: meigieemaldus, pesemine, toonik, mask, seerum, õli, kreem. 

Otsides aga endale sobivaid vahendeid võite vaadata e-poodi, mis mõtleb vaid keha hooldusele


Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!