PARABEENIVABA ŠAMPOON SÄÄSTAB SINU JUUKSEID

PARABEENIVABA ŠAMPOON SÄÄSTAB SINU JUUKSEID

Lettidele on järjest rohkem lisandumas šampoone, mis on parabeenivabad ning looduslikud. Miks räägitakse aga üha enam parabeenidest, kas parabeenivabad šampoonid on paremad ning mis asjad parabeenid on.

Säilitusained

Parabeenid on lihtsalt öeldes säilitusained, mida lisatakse toodetele nende säilivuseks. Samuti takistavad nad bakterite ning mikroobide vohamist. Kõige tihedamini kasutatakse propüül, butüül või etüülparabeene. 

Aastal 2004 avaldati artikkel, mis näitas korrelatsiooni rinnavähi ning parabeenide olemasolu vahel inimkehas. Alates sellest ajast on parabeene hakatud rohkem uurima ning nende võimalike kõrvaltoimete tõttu on hakatud kasutama tooteid, mis ei sisalda parabiine. 

Järgmiseks põhjuseks, miks parabeenidest on tihedamini rääkima hakatud, on nende võimalik efekt testosterooni ning östrogeenidele. Kuigi antud alal on tehtud veel vähe uuringuid, on Inglismaa uuringutest välja tulnud parabeenide olemasolu rinnakasvajates. Sarnaselt on võimalik, et parabeenid on suutelised läbima nahka ning püsima kudedes. Samuti on ka varasemat puberteediiga seostatud parabeenidega.

Teatud parabeenide kõrvalmõjudeks on aga nahaärritused ning nahahaigused nagu dermatiit ning rosaatsea.

Parabeenivabad šampoonid

Parabeenivabad šampoonid on ühe enam populaarsust kogunud kuna nad jätavad juuksed pehmeks, niisutatuks ning puhtaks. Nad ei põhjusta allergeenilisi reaktsioone ning nad ei ole nahka ärritavad. Juuksurid on soovitanud looduslikke šampoone kuna nad hoiavad juuksed kauem puhtamad sest nad ei kuivata liikselt peanahka ning hoiavad peanaha kaitsekihi alles ega pese seda maha.

Parabeenide asemel on võimalik kasutada essentsõlisid, vitamiine ning erinevaid ürte, mis hoiavad baktereid eemal. Samuti kasutatakse etüülheksüülglütseriini, Bensoehapet, Kaaliumsorbaati ning fenoksüetanooli. Küll aga tuleb parabeenideta tooteid kasutada kiiremini ära kuna kõlblikkusaeg on sellistel toodetel lühike.

Kuna tänase päevani ei ole teada parabeenide kõikidest kõrvalmõjudest, on paljud loobunud selle kasutamise ning valinud looduslikuma tee. Kindlasti on parabeenide kasutamine mugav kuid igaks juhuks on soovitav üle minna šampoonidele, mis kasutavad parebeenide alternatiive.

Tervislike juuste heaks on parabeenivabasid šampoone mugav ning lihtne otsida e-poest, kasvõi kell kolm öösel kui und ei tule.


Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!